VI Edycja

Dni Druku 3D VI edycja – podsumowanie.

 Mieliśmy obawy, że formuła jesiennej edycji Dni Druku 3D przechodzi do lamusa ale jednak nie. Ma się bardzo dobrze! Powiem, że jeszcze po żadnej edycji nie usłyszeliśmy tylu ciepłych słów, długich podziękowań, tylu uśmiechów. Stwierdzenie kilku uczestników – nie można nie być, na najstarszej i tak klimatycznej imprezie druku 3d, jeszcze bardziej nas utwierdza w celowość istnienia jesiennej edycji.

Ponad 40 wystawców, jeszcze więcej drukarek i skanerów. Od drukarek amatorskich-hobbystycznych po profesjonalny sprzęt. Cały przekrój urządzeń. Cieszy mnie coś, czego nie boją się producenci porządnego sprzętu – wchodzić w konfrontacje z tanimi drukarkami.  Trudno powiedzieć potencjalnemu Klientowi dlaczego moja drukarka jest lepsza od drukarki  Skawika, którą dla zabawy zbudował ze starej szafy i też drukuje. Trzeba trochę wysiłku i wiedzy aby tego dokonać. Niektórzy mam wrażenie, wstydzą się, że zaczynali w Reprapach…  Panowie nie ma czego – zapewniam Was.

Wrócę do już bardzo znanego faktu o początkach Appe w garażu…

Klimat jak zwykle był świetny. Deszcz padający cały dzień bez przerwy, spowodował, że frekwencja była mniejsza niż rok wcześniej. Rozmawiałem z wystawcami ubolewając nad tym, jednak usłyszałem, że przez ten deszcz „jakość” odwiedzających była większa. Przyszli Ci, którzy koniecznie chcieli zobaczyć drukarki i porozmawiać. Wielu wystawców mówiło o bardzo konkretnych rozmowach zakupowych. Wystawcy, również skorzystali z mniejszego tłoku, ponieważ mieli więcej czasu na poznanie sprzętu konkurencji oraz rozmowy ze znajomymi i przyjaciółmi w druku 3D.

Jednymi słowy nawet deszcz nie przeszkodził nam w dobrym i owocnym evncie.

Na początku bardzo dziękujemy wszystkim wystawcą, którzy jak zawsze przypominam nie szczędząc czasu, sił i pieniędzy przyjechali do Kielc. Dziękuje hobbystom, którzy przyjeżdżają naprawdę bezinteresownie po by się spotkać, porozmawiać – jesteście dla nas najważniejsi!

Dziękujemy pracownikom ID i Wzgórza Zamkowego na czele z dyrektorem Januszem Knapem za pomoc i umożliwienie korzystania z obiektu. Dziękuje Szymonowi Kowalskiemu, który wspiera nas swoją pracą od początku Dni Druku 3d w Kielcach, dziękuję Wolontariuszom z Koła Naukowego przy Politechnice Świętokrzyskiej za nieocenioną pomoc logistyczną.

Dziękujemy ekipie CD3D za jak zwykle wspaniałą relację.

dscn8617 dscn8607 dscn8606 dscn8599 dscn8580 dscn8525 dscn8531 dscn8559 dscn8561 dscn8572 dscn8510 dsc03047 dsc02990 dsc02992 dsc02995 dsc02996 dsc03041 dsc03044